Custom Computing & Embedded Systems 


Zaloguj
Dydaktyka

Dydaktyka

Prowadzimy zajęcia wykładowe i laboratoryjne w ramach studiów inżynierskich na kierunku Automatyka i Robotyka oraz Informatyka. Oferujemy również dwie specjalności magisterskie: Reprogramowalne Systemy Sterowania (kierunek Automatyka i Robotyka) oraz Mikrosystemy Informatyczne (kierunek Informatyka). Na studiach magisterskich niestacjonarnych oferujemy specjalność Mikrosystemy Informatyczne oraz Wbudowane Systemy Sterowania. 

Badania

Badania

Zespół prowadzi badania z zakresu nowoczesnych układów programowalnych oraz możliwości ich wykorzystania w procesie projektowania i wytwarzania urządzeń cyfrowych. Ponadto prace naukowe dotyczą elementów wykonawczych automatyki z uwzględnieniem zjawisk polowych, mikroelektroniki oraz rozwoju środowisk projektowych CAD/CAE.

Współpraca

Współpraca

Jesteśmy otwarci na współdziałanie z najzdolniejszymi studentami w ramach Koła Naukowego Inżynierii Komputerowej. Na przestrzeni ostatnich lat aktywnie uczestniczyliśmy w realizacji grantów oraz zamówień z jednostek przemysłowych. Zapraszamy do współpracy firmy i instytucje z branży IT, elektroniki użytkowej oraz szeroko rozumianej automatyki. Aktualności

Nabór 2019: Mikrosystemy Informatyczne

Zapraszamy na nową specjalność na studiach II-go stopnia! Zajęcia rozpoczynają się od lutego 2020.

 Semestr zimowy 2019/20

Życzymy naszym studentom powodzenia w nowym semestrze.O nas

Działalność naukowo-badawcza zespołu obejmuje problematykę współczesnej inżynierii, a w tym: zastosowanie układów programowalnych (PLD, FPGA) w systemach cyfrowych, projektowanie mieszanych (analogowo-cyfrowych) układów ASIC, układy wykonawcze automatyki, sensory i czujniki, układy bioelektroniczne. Problematyka ta odpowiada na konkretne zapotrzebowanie podmiotów gospodarczych, szczególnie silnie artykułowane w ostatnich latach. Rezultatem działalności naukowej i badawczo-projektowej zespołu jest obszerny dorobek implementacyjny obejmujący realizacje praktyczne.

GaleriaAlbumy


laboratoria