Custom Computing & Embedded Systems 


Zaloguj




Aktualności

Rekrutacja na specjalność Przetwarzanie brzegowe

Zapraszamy na studia magisterskie na specjalności Przetwarzanie brzegowe, którą współtworzymy z Intelem: Rekrutacja. Wspólnie z życzliwą kadrą dydaktyczną poznasz najnowsze technologie z pogranicza AI i elektroniki, weźmiesz udział w zajęciach prowadzonych przez inżynierów z branży IT, zrealizujesz ciekawe projekty wdrożeniowe oraz pracę dyplomową we współpracy z programistami z gdańskiego oddziału Intela. Więcej na temat specjalności: Przetwarzanie brzegowe.

Pracownia Nurocybernetyki i Inżynierii Mikrosystemów

Ruszyła strona Pracowni Neurocybernetyki i Inżynierii Mikrosystemów, której kadrę stanowią pracownicy z naszego zespołu. Pracownia jest miejscem, w którym realizowane są interdyscyplinarne projekty badawcze. Obecnie realizujemy 3 granty w tematyce: modelowania elementów wykonawczych robotyki miękkiej, zastosowania metod AI do wczesnej diagnostyki jaskry oraz zaawansowanych metod przedkrzemowego projektowania układów cyfrowych. Bardzo cieszy nas fakt, że wykonawcami w grantach - oprócz pracowników Uczelni - są także nasi Studenci. Zachęcamy do odwiedzenia strony pracowni, gdzie opisano realizowane projekty. Zapraszamy również do naukowej współpracy zwłaszcza w takich obszarach jak neurocybernetyka, mikroelektronika, AI czy bezpieczeństwo sprzętowe.

Grant Intel Labs

W ostatnich dniach udało się nam sfinalizować umowę z Intel Labs na realizację grantu "Pre-Silicon Design and Verification at PUT". Jest to największy projekt realizowany do tej pory przez Politechnikę Poznańską we współpracy z firmą Intel. W ramach grantu kształceni będą przyszli inżynierowie VLSI. Pierwsze kursy dla naszych Studentów wystartują w październiku 2024 r. Natomiast już na wiosnę 2024 r. zapraszamy Was na warsztaty w tematyce "RTL to GDS synthesis". Ciekawią Ciebie tematy związane z układami scalonymi, technologiami CMOS i akceleratorami obliczeń? Śledź naszą stronę. Już niebawem zaczniemy umieszczać na niej pierwsze materiały szkoleniowe.

Interdyscyplinarny Grant Rektora

Miło nam poinformować o naszej wygranej w konkursie na Interdyscyplinarne Granty Rektora Politechniki Poznańskiej. Tytuł nagrodzonego projektu: „Rozwój metod wytwarzania i modelowania zintegrowanych siłowników miękkich wykonanych z wykorzystaniem DEAP oraz MRE”. Grant dotyczy analizy elementów wykonawczych robotyki miękkiej („soft robotics”). W badaniach wykorzystywane są inteligentne materiały używane m.in. do produkcji sztucznych mięśni oraz metody sztucznej inteligencji do modelowania i diagnozowania uszkodzeń w procesie produkcji siłowników. Projekt realizowany jest przez trzy wydziały Politechniki Poznańskiej: Wydział Informatyki i Telekomunikacji, Wydział Automatyki, Robotyki i Elektrotechniki oraz Wydział Technologii Chemicznej.

Nabór 2023: Przetwarzanie Brzegowe

Zapraszamy na nową specjalność na studiach stacjonarnych II-go stopnia! Nabór otwarty zgodnie z harmonogramem od 10 stycznia 2023. Zajęcia na specjalności Przetwarzanie Brzegowe rozpoczynają się 28 lutego 2023.

Nowe płyty w laboratorium

Dzieki Antmicro mamy nowe platformy w labie :) Wykorzystane zostaną na zajęciach z przetwarzania brzegowego.

 

Dydaktyka/Spis proponowanych prac magisterskich (2013)

Spis proponowanych prac magisterskich (2013)

Osoba kontaktowa: prof. dr hab. inż. Andrzej Rybarczyk

  1. Wizualizacja sterowania PLC  przy użyciu systemu operacyjnego ANDROID
  2. Sterowanie podgrzewaniem boiska piłkarskiego z wykorzystaniem sterownika S7 1200
  3. Kontrola parametrów basenu kąpielowego z użyciem sterownika PLC
  4. Układ regulacji temperatury ciepłej wody w układzie zasilanym z instalacji solarnej
  5. Układ sterowania linią produkcyjną w wybranym zakładzie spożywczym  z  wykorzystaniem sterownika S7 1200
  6. Sterownik silnika krokowego z układem programowalnym FPGA na wybranej matrycy programowalnej
  7. Komputerowy system kontroli wadliwych produktów na wybranej linii produkcyjnej (program w C++ lub innym środowisku)
  8. Realizacja prostego robota do walk SUMO
  9. Sterowanie instalacją nawiewu powietrza w hali produkcyjnej za pomocą sterownika S7 1200
  10. Budowa szybkiego przetwornika ADC (analogowo-cyfrowego) – ewentualnie stanowiska laboratoryjnego do badania takich przetworników
  11. Sterowanie panelem słonecznym z Internetowym podglądem jego ustawienia wykorzystującym kamerę
  12. Układ analizy sygnałów EKG wykorzystujący Sztuczną Sieć Neuronową (realizacja w pakiecie MATLAB)
  13. Wykorzystanie technologii GPU CUDA do obliczeń równoległych dla wybranej realizacji sztucznej sieci neuronowej (SSN)
  14. Kontrola dostępu - rozpoznawanie osób na podstawie siatkówki oka
  15. Dobór parametrów rozmytego sterownika PID dla wybranego procesu sterowania
  16. Systemy zdalnego pomiaru i sterowania poborem zużycia energii elektrycznej
  17. Zastosowanie telefonu komórkowego z systemem ANDROID do sterowania robotem mobilnym
  18. Zastosowanie telefonu komórkowego z systemem ANDROID do sterowania układem wybranego sterownika (mikrokontrolera)
  19. Opracowanie protokołu wymiany danych w technologii Bluetooth (profil SPP) pomiędzy telefonem komórkowym a wybranym mikroprocesorem
  20. Opracowanie stanowiska testowania układów analogowych wykorzystującego generator funkcyjny