Custom Computing & Embedded Systems 


Zaloguj
Aktualności

Nabór 2022: Przetwarzanie Brzegowe

Zapraszamy na nową specjalność na studiach stacjonarnych II-go stopnia! Nabór otwarty z godnie z harmonogramem od 11 stycznia 2022. Zajęcia na specjalności Przetwarzanie Brzegowe rozpoczynają się 28 lutego 2022.

Nowe płyty w laboratorium

Dzieki Antmicro mamy nowe platformy w labie :) Wykorzystane zostaną na zajęciach z przetwarzania brzegowego.

Semestr zimowy 2021

Życzymy naszym studentom powodzenia w nowym semestrze.

 

Dydaktyka/Mikrosystemy informatyczne

Mikrosystemy informatyczne

Sponsorzy specjalności:

 

Specjalność stanowi odpowiedź na potrzeby rynku systemów wbudowanych. Program specjalności w trakcie tworzenia konsultowany był z potentatami polskiego i światowego sektora informatycznego. Absolwent Mikrosystemów Informatycznych jest wartościowym pracownikiem, posiadającym obszerną wiedzę zarówno o warstwie programowej, jak i sprzętowej systemów wbudowanych i mobilnych. Otwarta i życzliwa kadra dydaktyczna posiada duże doświadczenie zawodowe w pracy w przemyśle, posiada aktualną wiedzę oraz na bieżąco śledzi rynek pracy. Sponsorami specjalności są firmy Intel oraz Antmicro, w których oddziałach wybrani studenci mogą odbywać praktyki i staże, a także uzyskać wsparcie przy pisaniu pracy magisterskiej.

Zapraszamy do zapoznania się z planem kształcenia na specjalności. Oferujemy kompleksowe przygotowanie w zakresie współczesnych technik projektowania i analizy urządzeń elektronicznych: od koncepcji do działającego prototypu.  Podczas kształcenia kładziemy nacisk na umiejętność stosowania metod, technik i narzędzi informatyki w procesie projektowania, symulacji i wdrożeń. 

Plan specjalności...

Przedmioty obieralne...

Materiały dydaktyczne...

W razie pytań i wątpliwości można zwracać się do osób współtworzących plan specjalności: